Aktualności IAiU

2020.09.08

KOMUNIKAT PROREKTORA DS. STUDENCKICH PŁ WS. OKREŚLENIA PRZEDMIOTÓW I ZAJĘĆ SPOZA PROGRAMU STUDIÓW OBOWIĄZUJĄCYCH STUDENTÓW W REALIZACJI PLANU STUDIÓW W ROKU AKADEMICKIM 2020/21

Na podstawie § 19 ust. 4 pkt 3 Uchwały Nr 6/2019 Senatu Politechniki Łódzkiej – Regulamin studiów w Politechnice Łódzkiej

§ 1
Określam następujące przedmioty i zajęcia spoza programu studiów obowiązujące studentów w realizacji planu studiów w roku akademickim 2020/2021:
1. Zajęcia w zakresie szkolenia bibliotecznego jako zajęcia w I semestrze studiów dla studentów I roku studiów wszystkich kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia. Zajęcia organizuje i realizuje Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej.
2. Zajęcia w zakresie elementów prawa w szkolnictwie wyższym jako zajęcia w I semestrze studiów dla studentów I roku studiów wszystkich kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia. Zajęcia organizuje i realizuje Samorząd studencki Politechniki Łódzkiej we współpracy z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Zajęcia z zakresu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jako obowiązkowe zajęcia w I semestrze studiów dla studentów I roku studiów wszystkich kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.

§ 2
4. Zajęciom określonym w § 1 nie są przypisane punkty ECTS
5. Zajęcia określone w § 1 są wpisane do karty okresowych osiągnięć studenta i podlegają zaliczeniom wpisem „zal”.
6. Uzyskanie zaliczeń z zajęć określonych w § 1 podlega rozliczeniu zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie studiów.
7. Nieuzyskanie zaliczenia zajęć określonych w § 1 ust. 1 i 2 skutkuje brakiem zaliczenia roku studiów i brakiem pełnej rejestracji na kolejny rok studiów.
8. Nieuzyskanie w terminie określonym przez prodziekana ds. studenckich zaliczenia zajęć określonych w § 1 ust. 3 może zgodnie z § 22 ust. 4. Regulaminu studiów skutkować skreśleniem z listy studentów w trakcie roku akademickiego z powodu stwierdzenia braku udziału w obowiązkowych zajęciach.
2020.09.07
 
 
Czwartek, 10 Września 2020, 11:00 Europe/Warsaw [GMT 2]
 2020.08.28

Lista osób przyjętych na studia w roku akademickim 2020/21

Pierwszy etap rekrutacji

Architektura - stacjonarne/inżynierskie PL

Architektura - stacjonarne/inżynierskie EN
2020.07.15
 

 

 

Mazda promuje najlepszych!
Wystartowała nowa edycja konkursu dla młodych projektantów – Mazda Design Experience 2020/21

 

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do I etapu Konkursu Mazda Design Experience 2020/21. Hasłem jedenastej edycji konkursu dla młodych projektantów jest „reKREACJA”, a główną inspiracją Mazda MX 30 – pierwszy w pełni elektryczny model marki. Od tego roku konkurs organizowany jest w cyklu dwuletnim, warunkiem wstępnym jest przesłanie zgłoszenia zawierającego portfolio dotychczas stworzonych projektów.  Termin przysyłania zgłoszeń mija 31 października 2020 r. a ogłoszenie zwycięzcy nastąpi w grudniu 2021 r. Autor najlepszego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

więcej informacji

 
 
 
 
 
 
 2020.07.13

Zbliża się koniec 2 etapu zgłaszania prac do międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards, który trwa do 31/07/2020. Hasłem przewodnim tego etapu jest #future –przyszłość należy do Was! Kreowanie przestrzeni ma wpływ nie tylko na teraźniejszość, ale także na życie przyszłych pokoleń.

Zachęcamy Was, abyście zgłaszali swoje projekty w dedykowanej Wam, studentom kierunków architektury, projektowania, kierunków artystycznych, kategorii Young Power.

Czy chciałbyś doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach? Nagrodą główną jest wyjazd na staże do najlepszych europejskich biur projektowych w Paryżu, Warszawie i we Lwowie. Terminy odbywania staży zostanie ustalony indywidualnie ze Zwycięzcami w roku 2021.

Przewidziano również atrakcyjne nagrody od naszych partnerów projektu.

Więcej informacji : https://www.tubadzin.pl/design
2020.07.09
 
 

Najnowsze e-wydanie magazynu Architektura & Biznes” do pobrania 
BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH! 

Wakacyjny podwójny numer pt. Ślady redaguje Pracownia WXCA!
Zapraszamy do lektury

Link

 

 2020.07.03
 

Relacja z Tubądzin Design Days! 
/english version below/
Jeśli ominęło Cię wydarzenie na żywo „Przestrzeń w dobie zmian” masz możliwość zobaczenia ich w dogodnym dla siebie momencie! Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że architekci szukają inspiracji poza ramami swojej profesji. Dlatego zachęcamy Was do obejrzenia zapisanych wydarzeń, które podzieliliśmy na merytoryczne moduły nie tylko z dziedziny architektury, ale także biznesu i designu.

Oto linki:
Architektura
Biznes
Design 

Unique series of online events for architects and designers. Meet our guests and get inspired - without leaving your home or studio.
Architecture
Business
Design
2020.06.30

Kolejny Live z cyklu „Architekci na XXI wiek” już dzisiaj o godzinie 18.00

Weź udział!

Jerzy Szczepanik Dzikowski i Maciej Miłobędzki z pracowni JEMS Architekci „Racjonalne podejście w bardzo nieracjonalnych czasach”

Co to znaczy projektować w nowym świecie?  Czy pandemia coś zmieni? Jakich narzędzi i argumentów potrzebujemy, aby odwrócić procesy związane ze zmianami klimatycznymi? Jak miałaby wyglądać reakcja świata architektury na erę kryzysu klimatycznego? Spotkanie przedstawi perspektywę architektów jednej z najważniejszych polskich pracowni.

Patronem wydarzenia jest SARP Oddział Kraków
więcej na: https://www.architekturaibiznes.pl/siuda-wicha-architekci-o-projektowaniu,4034.html

transmisja online:
— FACEBOOKu: https://architekturaibiznes.pl/facebook
— YouTube: https://architekturaibiznes.pl/youtube

 
2020.06.19

 

W najbliższy wtorek 23.06.2020  o godzinie 18 zapraszamy na ostatnią inspirującą rozmowę z cyklu Tubądzin Design Days: Design i trendy . Wyjątkowymi gośćmi będą:

               • Zuzanna Skalska – analityczka trendów, innowacji i biznesu  

               • Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration

               • Maciej Zień – projektant mody i wnętrz

               • Łukasz Radwan – dziennikarz moderator

Bądź z nami na livestreamie i zadaj pytanie naszym Gościom! https://www.tubadzin.pl/eTDD/

Spotkania ze specjalistami z innych dziedzin często znajdują swoje twórcze kontynuacje, ale dla uczestników Tubądzin Design Days okazują się bezcenne. Dlatego zachęcamy do obejrzenia już zrealizowanych modułów w ramach tegorocznych Tubądzin Design Days „Przestrzeń w dobie zmian”. Odsyłamy do filmów na platformie Youtube. Za nami już 2 niezwykle interesujące rozmowy:

Architektura https://youtu.be/M784QSg1siQ

Biznes https://youtu.be/5w-wI-yoh0E
2020.06.09

Harmonogram egzaminów w sesji letniej 2019/20

Architektura_sesja 2019_20_lato
2020.06.09

W związku z nową rzeczywistością, która jest konsekwencją pandemii, zachęcamy do zaangażowania się wszystkich chętnych architektów i projektantów do podzielenia się refleksją w postaci projektu w ekspresowym konkursie Jumpthegap. Jaka będzie łazienka, produkty i funkcje w nowych realiach?

Zbudujmy teraz lepszy świat

jumpthegap® to Międzynarodowy konkurs designu, który był organizowany co dwa lata od 2004r przy współpracy z BCD (Centrum Designu w Barcelonie). Przeznaczony jest dla kreatywnych ludzi, projektujących teraz, ale patrzących w przyszłość.

Link

 
2020.06.04

 

 

 

Szanowni Państwo,

W związku z trwającymi utrudnieniami w przemieszczaniu się i komunikacji udostępniliśmy BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH kolejne e-wydanie miesięcznika „Architektura & Biznes”: 6/2020 Zawód Architektka.

Zapraszamy do pobrania www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

 

 

 

 

 

 
2020.06.03

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE LIVE Z MARTĄ SĘKULSKĄ-WROŃSKĄ - 10 CZERWCA, GODZ. 12.00

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online z Martą Sękulską-Wrońską - partnerem pracowni WXCA, prezesem Odziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, członkiem Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów. 

Tytuł spotkania "WIEDZA-ŚMIAŁOŚĆ-KREACJA". Widzimy się 10 czerwca o godzinie  12:00 na fanpage’u @4YoungArchitects https://www.facebook.com/4YoungArchitects/.

Zachęcamy do przesyłania pytań, na które odpowiedź usłyszycie podczas spotkania. Pytania prosimy przesyłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem "pytania do WXCA".
2020.05.22
2020.05.19

 

 

Majowe SPECJALNE E-WYDANIE miesięcznika „Architektura & Biznes” #stayhome 5/2020 udostępnione jest do pobrania BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH 

180 stron magazynu, gdzie znamienite osobowości ze świata architektury i ekonomii dzielą się swoimi poglądami na najbardziej  intrygujące tematy dzisiejszych czasów 

Każdy numer po pobraniu jest spersonalizowany imieniem i nazwiskiem pobierającego.

Link do www - https://www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

 

 

 

 
2020.05.13

Komunikat Nr 8/2020
Rektora Politechniki Łódzkiej
z dnia 13 maja 2020 r.

wydany na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa SARS-CoV-2 w Politechnice Łódzkiej
W związku z Komunikatem nr 4/2020 Rektora Politechniki z dnia 16 marca 2020 r. wydanym na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Politechnice Łódzkiej, z pracownikami administracyjnymi Instytutu proszę kontaktować się telefonicznie, przy użyciu programu Microsoft Teams lub poprzez System Poczty Elektronicznej PŁ.

W sprawach wymagających bezpośredniego kontaktu – proszę umawiać się z jednodniowym wyprzedzeniem. 
2020.05.13

 

W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną i koniecznością nauki zdalnej informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej licencji studenckiej na Lumiona i pracy z programem na prywatnym komputerze w domu.

Oprogramowanie cieszy się ogromną popularnością wśród zawodowych architektów i projektantów, a także wiele uczelni ma je na wyposażeniu pracowni komputerowych. Z wykorzystaniem Lumiona powstają liczne prace zaliczeniowe oraz dyplomowe.

Lumion to oprogramowanie do renderingu 3D, które jest bardzo intuicyjne i nie wymaga specjalnego szkolenia.

Jak zamówić licencję Lumion 10 Student?
2020.05.12

Miesięcznik "Builder" serdecznie zaprasza na live z architektem Szymonem Wojciechowskim,
właścicielem pracowni APA Wojciechowski i Architekci, które odbędzie się w czwartek 14 maja o godz. 12:00 na fanpage'u.
https://www.facebook.com/4YoungArchitects/2020.05.08

 

więcej informacji
2020.04.30

Szanowni Maturzyści  
Zdajemy sobie sprawę w jak ciężkiej sytuacji znajdują się teraz maturzyści, którym brak pewności nie ułatwia dokonania ważnych dla nich wyborów. Razem z Kołem wpadliśmy na pomysł, by przez najbliższe 2 tygodnie docierać do osób, które zastanawiają się nad wyborem naszego kierunku i przekazywać im nasze opinie, rady i doświadczenie związane ze studiowaniem na PŁ.  Kąt to przekrój przez wszystkie roczniki studentów architektury, dostęp do ogromnej bazy informacji . 

Wydarzenie "Od LEGO do mistrza Autocad'a - dowiedz się więcej o architekturze na PŁ" ma zachęcić i promować nasz Instytut. Nasze działania to: - Instastory, gdzie możecie zamieścić swoje pytania - odpowiemy.
- Live’a na instagramie - Kątowym profilu facebookowym
- Krótkie filmy video jako przedsmak studiowania. Przedstawimy kilku naszych ulubionych wykładowców, którzy udzielą kilku cennych rad i podpowiedzi.

Serdeczne Pozdrawiamy
SKN Kąt 

Link do wydarzenia na fb 

Nasz profil na IG  
2020.04.25

Proponujemy Państwu darmowy, testowy dostęp do bazy danych architektonicznych:

Art & Architecture Source
Jest to obszerna baza pełnotekstowa z zakresu architektury i sztuki. Zawiera pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i prawie 220 książek. http://bg.p.lodz.pl/dostepy-testowe/item/174-testy-2020-art-as

OnArchitecture
To audiowizualna baza danych dla  architektów, naukowców, badaczy i studentów. Zawartość bazy obejmuje wideo-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. 

Baza wykorzystywana jest m.in. w MIT, Yale, Columbia, Princeton, Cornell, PUC Architecture School w Chile, University of Toronto, Tokyo University of Science.

 http://bg.p.lodz.pl/dostepy-testowe/item/152-testy-2020-onarchitecture

Dostęp do obu baz przewidziany jest do 30.06.2020 r.
Eco-Architecture 2020 is organised by the Wessex Institute, UK and the University of Alcala de Henares, Spain. It is sponsored by WIT Transactions on the Built Environment, the International Journal of Environmental Impacts and the International Journal of Energy Production and Management.

Eco-Architecture 2020 aims to review the challenges and new opportunities for contemporary architecture. These are a result of advances in design and new building technologies, as well as the development of new materials.

Find out more
2020.04.22

Z wielką radością przekazujemy informację, że projekt badawczy "Enhancing the user uptake of Land Cover / Land Use information derived from the integration of Copernicus services and national databases" uzyskał finansowanie w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) POLNOR 2019  – fundusze Norweskie. 

Do projektu zostali zaproszeni przez Instytut Geodezji i Kartografii dr inż. arch. Monika Cysek-Pawlak i mgr Jakub Misiak. Wspólnie z partnerami międzynarodowymi Norwegian institute for bioeconomy research (Norsk Institutt for Bioøkonomi) przygotowali zwycięski wniosek.

Część projektu za którą są odpowiedzialni dotyczy monitorowania powierzchni ziemi, w tym przestrzeni miejskiej, w kontekście pokrycia terenu i użytkowania gruntów z pułapu satelitarnego. Starali się zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie narzędzi GIS i danych satelitarnych do oceny zmian w powierzchni biologicznie czynnej i dostępności do terenów zieleni w obliczu postępujących zmian klimatu czy jakości życia.

W ramach projektu powstaną publikacje dotyczące m.in. 

 • potrzeb planowania urbanistycznego i przestrzennego w odniesieniu do informacji geoprzestrzennych o pokryciu terenu i użytkowaniu ziemi w Polsce i Norwegii.
 • zastosowania i możliwości wykorzystania danych satelitarnych w planowaniu przestrzennym
 • wykorzystania aplikacji internetowej i szczegółowych baz danych opracowanych w ramach projektu dla potrzeb planowania przestrzennego2020.04.21

Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup

Studentka kierunku Architektura w Instytucie Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska zakwalifikowała się do konkursu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup. Konkurs ukierunkowany jest na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne jak i kreatywne/artystyczne we wczesnej fazie rozwoju.

Laura Chodorek, ze swoim projektem architektonicznych puzzli trójwymiarowych POSKŁADANE, zakwalifikowała się do konkursu jako jedna z 69 uczestników. Puzzle przedstawiają słynne budynki – ikony polskich miast. Do produkcji puzzli wykorzystywane jest naturalne drewno oraz tekturka ekologiczna opatrzona minimalistyczną grafiką. Prosta forma złożonych modeli pobudza wyobraźnię oraz postrzeganie przestrzenne. Dzięki zastosowaniu skali z łatwością można porównać złożone modele – jakie mają proporcje, kształt, wysokość, czy są symetryczne.

Ideą Konkursu jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami. Konkurs, to przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szansa na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy. Najlepiej rokującym osobom/zespołom zapewniany jest dostęp do szkoleń, doradztwa, opieki mentorskiej ze strony doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli funduszy VC.
2020.04.20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie jednoetapowym, ideowo-koncepcyjnym dla zadania pt. "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego" 

W związku z ustanowieniem ograniczeń wynikających z zapobiegania szerzeniu się choroby zakaźnej COVID-19  termin składania prac konkursowych został zmieniony z 08.05.2020 na 15.09.2020

Informacja o zmianie regulaminu konkursu została umieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UMT (dokument w załączeniu, dodatkowo link do dokumentów związanych z konkursem: http://bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1254729  oraz link do samej informacji o zmianie regulaminu: http://bip.torun.pl/pobierz.php?FileDir=doc&File=Informacja+o+zmianie+termin%F3w_02.pdf)

Regulamin wraz z załącznikami formalnymi i merytorycznymi dostępny jest również na stronie SARP Oddział Toruń: http://sarptorun.pl/konkursy/

załącznik
2020.04.16

W załączniku pismo Ministra Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej Pana Roberta Plagy dotyczące konkursu dla studentów architektury pn. Inspireli Awards 2020 (https://www.inspireli.com/en/awards/documents). 

załącznik
2020.04.15

Szanowni Państwo,
W związku z przedłużającą się kwarantanną przekazuję na prośbę Pana Marka Szeniawskiego, Sekretarza Generalnego SARP wiadomość dotyczącą zmiany terminów w konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego DYPLOM ROKU

- Zakończenie I Etapu – 29 maja 2020r.

uwaga: Każda z komisji Kwalifikacyjnych Oddziałów SARP określa i ogłasza nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom Konkursu Dyplom Roku 2020 w Warszawie, w siedzibie SARP – 
9 października 2020r. godz.16.00
2020.04.07

UWAGA! 

„Architektura & Biznes” przedłuża głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie 6 Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz organizowanego przez ASP w Krakowie.
Jeżeli  nie zdążyłeś oddać swojego głosu na najlepszy projekt, to zrób to niezwłocznie. Koniecznie!
THE FUTURE IS NOW! 
Głosowanie przedłużone do 19 kwietnia! 
Jak studenci polskich uczelni artystycznych wyobrażają sobie przyszłość? 
Zagłosujcie na najciekawszą pracę! 
https://www.architekturaibiznes.pl/glosowanie-nagroda-publicznosci-vi-miedzynarodowe-biennale-architektury-wnetrz,3273.html 
https://www.facebook.com/architekturaibiznes/posts/2377984469158125
2020.04.03

W międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards ruszyła dedykowana studentom kierunków architektury, projektowania, kierunków artystycznych kategoria Young Power

Nagrodą główną jest wyjazd na staże do najlepszych europejskich biur projektowych w Paryżu, Warszawie i we Lwowie. Pamiętajcie o tym, że zadbaliśmy o każdy szczegół podczas pobytu na stażu. Wam pozostanie cieszyć się zdobywaniem nowych doświadczeń zawodowych!

Ponadto znajdziecie się na łamach taki uznanych pism jak Elle Decoration, WhiteMAD, PRIMA. Czekają również cenne nagrody od naszych partnerów projektu.

Każdy projekt jaki pokażecie w konkursie to zwiększenie Waszej szansy na wygraną. Laureaci poprzednich edycji odbywali staże np. w Budapeszcie, Mediolanie czy też Warszawie.

Terminy odbywania staży zostanie ustalony indywidualnie ze Zwycięzcami w roku 2021.

Zachęcamy serdecznie do udziału w konkursie Tubądzin Design Awards z atrakcyjnymi nagrodami. 

Więcej informacji : https://www.tubadzin.pl/design/pl/Aktualnosci/akt62pl.php

Pytania związane z konkursem proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2020.04.01

Uwaga studenci architektury!
Rejestracja do konkursu International VELUX Award przedłużona do 15 kwietnia 2020

Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin rejestracji został bowiem przesunięty do 15 kwietnia.

więcej informacji

 
2020.03.31

 

Konkurs KOŁO "Projekt Łazienki 2020"
STWÓRZ PAWILON Z FUNKCJĄ TOALETY DLA MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Informacje podstawowe:

- termin składania prac: do 8.05.2020,

- pula nagród: ponad 50.000 zł i prestiżowy staż w biurze architektonicznym,

- partnerem tegorocznej edycji konkursu jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie,

- wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej https://konkurskolo.pl.
2020.03.26

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO
z dnia 23 marca 2020 r.
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego
i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19
2020.03.20

Zmiany w regulaminie Grant of Colour!

Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa COVID-19 oraz komfort uczestników informujemy o zmianach w regulaminie konkursu Grant of Colour! Od dnia 16.03.2020:

 • W konkursie mogą brać udział wszyscy studenci oraz absolwenci kierunków Architektura, Architektura Wnętrz oraz Wzornictwo, którzy nie ukończyli 31 roku życia.
 • Zdajemy sobie sprawę jak utrudnione aktualnie mogłoby być samodzielne pozyskiwanie rzutów przestrzeni. Co za tym idzie, udostępniamy bazowe rzuty, na podstawie których uczestnicy mogą tworzyć swoje projekty. Samodzielne pozyskanie rzutu przestrzeni nie będzie już wymagane do wzięcia udziału w konkursie.
 • Czas składania projektów został wydłużony do 31.08.2020 roku! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem!

Jak wziąć udział w konkursie?

 • Zarejestruj się na www.grantofcolour.pl
 • Zapoznaj się z raportem Studium Kolorów
 • Zgłaszaj swoje projekty

Wygrywaj nagrody:

 • I miejsce - 4000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

+ Voucher o wartości 5000 zł na produkty Tarkett dla placówki, której przestrzeni użyto w zwycięskim projekcie

 • II miejsce - 3000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu
 • III miejsce - 2000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2020 roku!

Szczegóły konkursu na www.grantofcolour.pl
2020.03.19

Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zaproszenia na uroczysty finał Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA, planowany na 26 marca 2020 r. w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przy Pasażu Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4 w Warszawie, przesyłam oświadczenie organizatora – Fundacji im. Stefana Kuryłowicza o odwołaniu wydarzenia.

Jednocześnie informuję, że oba programy odbywać się będą bez zmian, a wyniki konkursów zostaną ogłoszone 26 marca 2020 r. na stronie oraz na  profilu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza na Facebooku. 

Oświadczenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza
2020.03.17

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020.
Pochwal się swoją kreatywnością, przygotuj projekt inspirowany światłem dziennym i zdobądź cenne nagrody! Zostań architektem przyszłości!

więcej informacji
2020.03.11

KOMUNIKAT REKTORA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ, 11 MARCA 2020 R.

Komunikat jest wydany na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Politechnice Łódzkiej.

link
2020.03.09

Tylko do końca jutrzejszego dnia (10.03) możecie oddać Wasz głos w konkursie o Nagrodę Publiczności im. Macieja Nowickiego. Zapraszamy! 

link

 

 
2020.03.09

Percepcja odległości w środowisku wirtualnym

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym percepcji odległości w środowisku wirtualnym. Badanie realizowane jest w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy z Cardiff Metropolitan University. Badanie jest anonimowe, trwa około 30 minut i odbywa się on-line w dowolnie wybranym czasie.
Kogo zapraszamy?
Do wzięcia udziału zapraszamy studentów 4 i 5 roku (a także tegorocznych absolwentów) psychologii, pedagogiki, socjologii oraz architektury.
Jeśli masz ochotę poznać swoje zdolności przestrzenne kliknij w link zamieszczony poniżej:

https://cardiffmet.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_4GZ4Mtop3mb61Mx
Wymagania sprzętowe:
Do wypełnienia testu wymagany jest komputer, laptop albo tablet o wielkości ekranu powyżej 13 cali.
2020.03.04

 

 

Zbliża się finał Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA 2019  organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Programy skierowane są do nowatorsko myślących studentów i absolwentów architektury, którzy poszukują nowych sposobów kształtowania ładu architektoniczno-urbanistycznego.

Zapraszamy serdecznie na uroczysty finał, podczas którego zostaną zaprezentowane prace finalistów. Będzie to też niepowtarzalna okazja by poznać najnowsze trendy architektury, a przede wszystkim spotkać w jednym miejscu światowej renomy architektów.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 26 marca 2020 r. o godzinie 17.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Wstęp na finał jest bezpłatny.

więcej informacji

 

 

 
2020.02.20

Szanowni Państwo,

28 marca odbędzie się trzecia edycja konkursu Roca One Day Design Challenge. W tym roku odbędzie się w Warszawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Konkurs jest objęty patronatem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Mamy też ogromną przyjemność poinformować, iż Międzynarodowy konkurs otrzymał prestiżowe nagrody If design award 2020 oraz Red dot 2019. 

Więcej materiałów i informacji w linku

W styczniu 2020r. odbyła się I edycja konkursu Master design Challenge, która zgromadziła laureatów ODDC 2019 z całego świata. Reprezentantka Polski także otrzymała wyróżnienie.
Szczegóły w linku
2020.02.20

GRANT OF COLOUR 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów. Poznajcie możliwości jakie daje Wam firma Tarkett i zainspirujcie się kolorem!

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

 • Zarejestruj się na www.grantofcolour.pl
 • Zapoznaj się z raportem Studium Kolorów
 • Zgłaszaj swoje projekty
 • Wygrywaj nagrody

I miejsce - 4000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu + Voucher o wartości 5000 zł na produkty Tarkett dla placówki, której przestrzeni użyto w zwycięskim projekcie
II miejsce - 3000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu
III miejsce - 2000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

 

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia!
Szczegóły konkursu na www.grantofcolour.pl

 

 

 
2020.02.05

Nagroda Ministra Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury
i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego

Pracownicy Instytutu Architektury i Urbanistyki, Wydziału BAiIŚ Politechniki Łódzkiej – dr inż. arch.  Aneta Tomczak i dr inż. arch. Robert Warsza razem z zespołem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, otrzymali Nagrodę Główną Ministra Rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego.
Nagrodę przyznano za opracowane i wdrożone w życie projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wykonane dla obszaru Posiadeł Wodno - Fabrycznych - kolebki XIX wiecznej Łodzi przemysłowej. W planach wprowadzono oryginalne rozwiązania ściśle dopasowane do specyfiki terenu, wykorzystujące kulturowy i przyrodniczy potencjał miejsca. Prace projektowe poprzedzone były szczegółową inwentaryzacją, waloryzacją elementów dziedzictwa przemysłowego i przyrodniczego oraz badaniami wartości zachowanych w strukturze miasta. Dzięki podjęciu prac planistycznych dla całego obszaru Posiadeł Wodno - Fabrycznych, przyjęte rozwiązania miały charakter systemowy i pionierski. Stanowią one pierwsze, tak szczegółowe współczesne opracowania planistyczne kształtujące podstawy zachowania dziedzictwa kulturowego oraz wprowadzające zasady zagospodarowania przestrzennego.
2020.01.30
2020.01.27

UWAGA! Architekci, studenci architektury i projektanci!

Zapraszamy do udziału w konkursie o Nagrodę im. Maciej Nowickiego przyznawaną za innowacyjne rozwiązania w architekturze polskiej.

 „MIASTO OTWARTE, MIASTO PRZYJAZNE”

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W ARCHITEKTURZE POLSKIEJ

Termin składania prac przedłużony do 30.01.2020

Rozstrzygnięcie konkursu oraz debata z architektami odbędzie się6 lutego o godz. 13.45 w pawilonie 11 (Iglica) podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2020 w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja innowacyjnych rozwiązań w architekturze polskiej i premiowanie dokonań architektów, których dzieła mają istotny wkład w kształtowanie rodzimej kultury architektonicznej.

Szczegóły: https://www.architekturaibiznes.pl/miasto-otwarte-i-przyjazne-konkurs-o-nagrode-nowickiego,2909.html

Nagroda główna: 4 000 PLN 
Wystawa prac na targach Budma 2020
Publikacja wyróżnionych prac w „A&B”

 
2020.01.22

 

OPEN2BIM – Building Information Modelling in Research, Education and Practice 

21-23 września 2020, Politechnika Łódzka

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej (oraz warsztatach) OPEN2BIM– Building Information Modelling in Research, Education and Practice, która odbędzie się w dniach 21-23września 2020roku na PolitechniceŁódzkiej, wpisując się w obchody jubileuszu 75-lecia PŁ.

więcej informacji w zakładce: Konferencje IAiU
2020.01.16

Zachęcamy do głosowania na najlepszy projekt dyplomowy — Nagrodę Publiczności ÓSMEJ EDYCJI KONKURSU „AKADEMIA A&B 2019”

Głosować można tylko raz wyłącznie na jeden projekt w dniach 10‑31 stycznia br. Autor pracy, która zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma dyplom „Akademii A&B” oraz roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.

https://www.architekturaibiznes.pl/zaglosuj-na-najlepszy-projekt-dyplomowy,2942.html

Poniżej prezentujemy listę wszystkich 12 projektów biorących udział w tym etapie konkursu - autorów, promotorów i uczelnie:

⇥Katarzyna Kołpa-Żarowska, promotor: dr hab. Krzysztof IngardenWydział Architektury i Sztuk Pięknych - Kierunek Architektura
⇥Szymon Buzuk, promotor: dr hab. Aleksandra Prokopska, Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej
⇥Mikołaj Zajda, promotor: dr hab. Ewa Pruszewicz-Sipińska, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
⇥Agata Gawron, promotor: dr Joanna Koszuba, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
⇥Martyna Żak, promotor dr Damian Radwański, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

⇥Anna Wawrzyniak, promotor: Kazuyo Sejima, Uniwersitat fur angewandte Kunst Vien
⇥ Anita Tokarski, promotor: dr Bartek Haduch, @Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
⇥Damian Granosik, promotor: dr hab. Bartosz Hunger, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ
⇥Katarzyna Gilek, Justyna Janowiec, promotor: prof. Grażyna Schneider-Skalska, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
⇥Magdalena Opania, promotor: dr. Jan Kubec, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej
⇥Paulina Zwolak, promotor: prof. Elżbieta Pakuła-Kwak, dr Joanna Łapińska, Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie
⇥Grzegorz Kula, promotor: prof. Krzysztof Bieda, Instytut Nauk Technicznych Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu
2020.01.15

Miło nam poinformować, że „Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej „Dorocznej Polski-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP” organizowany jest przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Celem Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA–SARP jest promocja współpracy i integracji środowiskowej młodych architektów Niemiec i Polski poprzez współzawodnictwo i dyskusję, oraz wystawy na temat architektury, a także wspieranie wzajemnych kontaktów poprzez upowszechnianie efektów działań twórczych. Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA–SARP jest kontynuacją organizowanego od 1985 roku konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie architektury przemysłu, w którym brali udział młodzi architekci z Polski i Niemiec pod nazwą „Nagroda Waltera Henna”. Obecnie to projekt dyplomowy magisterski, którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Zgodnie z tradycją, Finał Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA–SARP odbywa się każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech i trwa 4 dni. W trakcie imprezy finałowej finaliści uczestniczą w warsztatach architektonicznych. oraz prezentują prace dyplomowe przed polsko-niemieckim Jury. Nagroda ma formę stypendium naukowo-badawczego lub postać praktyki projektowej w wybranym kraju.

 

 

 
2020.01.02

Rozpoczęła się rejestracja na 4 Design Days 2020! To największe w tej części Europy święto architektury, designu i nieruchomości. Nowa edycja to dwa dni dla profesjonalistów i dwa dni otwarte - w sumie 10 tys. gości branżowych, 25 tys. odwiedzających i ponad 300 wystawców! Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-9 lutego 2020 r. Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału! 
Obecność na dniach branżowych wymaga rejestracji na stronie ➡ 
http://www.4dd.pl/2020/pl/zarejestruj-sie/340/

Wejście na dni otwarte możliwe będzie po zakupie biletów.
 

Copyright © Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Ten serwis używa plików cookies. Niektóre z plików cookie są niezbędne do prawidłowego działania tego serwisu i już mogły zostać zapisane w folderze przeglądarki. Mogą Państwo je zablokować lub usunąć, jednak część witryny może przestać działać prawidłowo. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj Politykę plików cookies.

Akceptuję pliki cookies.