Dr inż. Tomasz Adamiak

Stanowisko:

Pokój: 347

Wykształcenie:

• Magister inżynier mechanik 1993.
  • Doktor nauk technicznych w zakresie budownictwa 2002.

Wybrane publikacje:

„Naprężenia i odkształcenia w rurach polipropylenowych jednorodnych i zespolonych obciążonych ciśnieniem wewnętrznym”  Instal 3/2001.

„Zyski ciepła w dwururowej instalacji chłodniczej prowadzonej w bruździe ściennej” materiały konferencyjne „Budownictwo ogólne. Zagadnienia konstrukcyjne, materiałowe i cieplno-wilgotnościowe w budownictwie” Wydawnictwo Uczelniane Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy Bydgoszcz 2005.

T. Adamiak, M. Grzywacz, T. Jerominko: Wpływ obciążeń cieplno-mechanicznych na wytrzymałość rur z polipropylenu statystycznego PP-R, Instal 12/2010.

H. G. Sabiniak, M. Grzywacz, T. Adamiak: Wytrzymałość rur stabilizowanych (z warstwą barierową) pracujących w kompensatorach kształtowych; Instal 3/2009.

Obszar badań i zainteresowań:

Rurociągi z tworzyw sztucznych. Wentylacja. Wymiana ciepła. Akustyka w instalacjach sanitarnych.