Mgr inż. Adam Deska

Stanowisko: Asystent

Pokój: 347

Urodzony w Łodzi 08.04.1983. Od 1998r. uczeń Społecznego liceum ogólnokształcącego Towarzystwa Oświatowego Lykeion. Po zdaniu matury w 2002r student PŁ Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska kierunek; Inżynieria Środowiska specjalizacja; Urządzenia Cieplne Zdrowotne i Oczyszczanie Powietrza. W 2007r. 27 marca obrona pracy dyplomowej pt. „Badania aerodynamiczne wywietrzaków grawitacyjnych dla dachów płaskich” z wynikiem celującym.

Od 2007 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Techniki Ogrzewczej i Wentylacyjnej PŁ.

Dorobek naukowy:

Opublikował 4 publikacje w czasopismach i 2 instrukcje do ćwiczeń lab.

Obszar badań:

Zakończenia przewodów wentylacji grawitacyjnej, Instalacje ogrzewania płaszczyznowego.