Dr inż. Jerzy Przybiński

Stanowisko: Adiunkt

Pokój: 137

Wykształcenie:

• Politechnika Łódzka, Wydział Budownictwa i Architektury, 1975 r., tytuł zawodowy: mgr inż. urządzeń sanitarnych, tytuł pracy magisterskiej: „Wytyczne technologiczne biologicznego oczyszczania ścieków przemysłu bawełnianego”
  • Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, 1982 r., tytuł pracy doktorskiej: „Wpływ wybranych grup barwników stosowanych w przemyśle bawełnianym na oczyszczanie ścieków dwustopniową metodą osadu czynnego”

Uprawnienia:

• rzeczoznawca PZITS w specjalności technologie oczyszczania ścieków i kanalizacje, nr upraw. 1671;
  • projektant w specjalności instalacyjno-inżynierskiej w zakresie sieci sanitarnych i ochrony środowiska, nr upraw. 388/88/WŁ;
  • rzeczoznawca Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, nr upraw. 126;
  • rzeczoznawca Budowlany w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej;
  • biegły sądowy z zakresu ochrony i Inżynierii środowiska przy Sądzie Okręgowym w Łodzi.

Dorobek:

• artykuły opublikowane w czasopismach polskich - 42,
  • artykuły opublikowane na konferencjach krajowych – 27,
  • artykuły opublikowane na konferencjach zagranicznych – 4,
  • patenty – 1,
  • prace naukowe i badawcze – 94,
  • koncepcje i koncepcje programowo-przestrzenne – 134,
  • prace projektowe (ZTE, PT, PB i PW) – 480,
  • operaty wodnoprawne – 146,
  • opinie związane z operatami wodnoprawnymi – 180,
  • inne opinie i ekspertyzy – 562,
  • oceny i raporty oddziaływania na środowisko – 109.

Prowadzone zajęcia:

• oczyszczanie ścieków na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w zakresie: wykłady, ćwiczenia, projekty,
  • gospodarka wodno-ściekowa w zakładach przemysłowych w zakresie jw.,
  • wybrane zagadnienia z technologii wody i ścieków,
  • aspekty prawne w inżynierii środowiska,
  • opiekun (kierujący pracami dyplomowymi) – ponad 330 prac magisterskich i inżynierskich.