Wyniki ankiet 2016/17, semestr zimowy

Skrócone wyniki studenckiej ankiety ewaluacyjnej w roku akademickim 2016/17, semestr zimowy

Ankieta dotycząca przedmiotów:

Kierunek

Liczba przedmiotów

Liczba ankiet statystycznie miarodajnych

Zwrotność

Liczba ankiet z oceną niezadowalającą

Architektura

7

4

Budownictwo

14

Inż. Środowiska

9

0

Gosp. Przestrzenna II st.

2

Kolegium Gosp. Przestrzennej

6

Łącznie

39

11

3

Ankieta dotycząca nauczycieli akademickich:

Kierunek

Liczba nauczycieli

Liczba ankiet statystycznie miarodajnych

Zwrotność

Liczba ankiet z oceną niezadowalającą

Architektura

25

4

Budownictwo

25

Inż. Środowiska

15

0

Gosp. Przestrzenna II st.

7

6

Kolegium Gosp. Przestrzennej

10

2

Łącznie

82

16

1

W przypadku ankiet z oceną niezadawalającą Komisja ds. Jakości Kształcenia wystosowała pisma w celu przedstawienia przez Kierowników przedmiotu planowanych działań naprawczych, mających na celu podniesienie jakości prowadzonych zajęć.

Jakość kształcenia

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska przykłada ogromne znaczenie do zapewnienia jak najwyższej jakości na wszystkich poziomach i formach kształcenia. W 2008 roku uchwałą Senatu PŁ wprowadzony został Wewnętrzny System Zapewnienia Jakości  Kształcenia w PŁ. Aktualnie podstawowymi wewnętrznymi aktami prawnymi regulującymi funkcjonowanie WSZJ w PŁ są:

• Uchwała Nr 3/2011 Senatu Politechniki Łódzkiej z dnia 30 marca 2011 roku w sprawie Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości w Politechnice Łódzkiej, w której określone są główne elementy i zadania realizowane w ramach Systemu.
  • Uchwała Nr 22/2015 Senatu Politechniki Łódzkiej z dnia 16 grudnia 2015 roku w sprawie ankietyzacji i hospitacji zajęć dydaktycznych, w której określono założenia ogólne, procedury przeprowadzania, przetwarzania oraz oceny wyników ankietyzacji i hospitacji.
  • Zarządzenie Nr 12/2016 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 25 listopada 2016 roku w sprawie komisji rektorskich, rzeczników dyscyplinarnych i pełnomocników w kadencji 2016 – 2020, w którym zostały powołane uczelniane komisje zajmujące się jakością kształcenia w PŁ oraz pełnomocnicy Rektora, w tym: Pełnomocnik ds. Kształcenia, Pełnomocnik ds. Studenckich, Pełnomocnik ds. Rekrutacji.
  • Zarządzenie Nr 8/2013 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 19 kwietnia 2013 roku w sprawie koordynatorów w systemie zarządzania jakością PŁ i komisji w zakresie jakości kształcenia, w którym określone zostały szczegółowe zadania komisji zajmujących się jakością kształcenia.

W 2008 roku zgodnie z w/w dokumentami na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Rada Wydziału, w celu zapewnienie odpowiedniej jakości kształcenia, powołała Komisję ds. Oceny Jakości Kształcenia oraz Komisję ds. Jakości Kształcenia.

Zadania Komisji ds. Jakości Kształcenia:

• wdrażanie w jednostce procedur przygotowanych przez Uczelnianą Komisję Jakości Kształcenia;
  • analizowanie i publikowanie wyników oceny jakości kształcenia;
  • przedstawianie kierownikowi jednostki propozycji działań mających na celu podnoszenie jakości kształcenia w jednostce;
  • przedstawianie kierownikowi jednostki corocznych sprawozdań z efektów działania Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia;
  • przedstawianie Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia corocznych wyników samooceny i planów poprawy jakości kształcenia;
  • opracowanie strategii kształcenia w jednostce;
  • opracowywanie propozycji zmian w programach kształcenia oraz opracowywanie projektów nowych programów kształcenia według ustalonych procedur;
  • opracowanie metod podnoszenia kwalifikacji kadry naukowo-dydaktycznej i dydaktycznej;
  • planowanie i realizacja działań korygujących i zapobiegawczych w celu doskonalenia Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia.

Do zadań Komisji ds. Oceny Jakości Kształcenia należy:

• ocena Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia w jednostce;
  • monitoring realizacji zaleceń komisji ds. jakości kształcenia;
  • coroczne przygotowanie dla kierownika jednostki sprawozdania z oceny jakości kształcenia;
  • ocena zbiorczych wyników ankietyzacji i hospitacji;
  • przeprowadzanie wstępnej oceny jakości kształcenia poprzedzającej wizyty związane z akredytacją,
  • przedstawienie władzom jednostki wytycznych dotyczących planu naprawczego dla poprawy jakości kształcenia;
  • coroczne przedstawienie Uczelnianej Komisji Oceny Jakości Kształcenia rezultatów oceny jakości kształcenia w jednostce.

Na Wydziale systematycznie prowadzone są działania dotyczące tworzenia i doskonalenia procedur i mechanizmów w zakresie zapewnienia jakości kształcenia oraz monitorowania, oceny (m.in. ankiety ewaluacyjne, hospitacje), a także działań korygujących i zapobiegawczych w celu wyeliminowania niedoskonałości.

Programy studiów

Aktualne programy studiów