W maju 2026 r. zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Dwa oblicza, jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej”, której zwieńczeniem był m.in. finał ogólnopolskiego konkursu studenckiego.
Wydarzenia, odbywające się w dniach 12–15 maja w Warszawie, których organizatorami są miesięcznik Builder Polska oraz Stowarzyszenie Producentów Betonów, zgromadziły studentów, przedstawicieli środowiska akademickiego, ekspertów branży budowlanej oraz partnerów przemysłowych. Spotkania stworzyły przestrzeń rzeczywistej współpracy i wymiany doświadczeń między nauką a praktyką projektową.
Kapituła III edycji konkursu studenckiego zakończyła już ocenę zgłoszonych prac i wyłoniła laureatów. Wyniki pozostaną jednak tajemnicą aż do oficjalnego finału.
Z dużą satysfakcją informujemy, że w gronie 10 najlepszych projektów w Polsce znalazła się praca zespołu reprezentującego Politechnikę Łódzką (kierunek budownictwo) oraz Politechnikę Warszawską (kierunek architektura).
Zespół w składzie: Aleksander Gapiński, Jan Pilarski, Zuzanna Zając i Igor Guz, pod opieką naukową dr inż. Eweliny Kubackiej opracował projekt w ramach zadania „Osiedle 2.0 – efektywnie, trwale, pięknie”, stanowiący przykład udanej współpracy międzybranżowej oraz integracji wiedzy projektowej i inżynierskiej.
Zachęcamy do zapoznania się ze zgłoszonymi projektami (tutaj) i udziału w głosowaniu na Nagrodę Publiczności oraz wsparcia naszego zespołu (link do głosowania).
Już teraz serdecznie gratulujemy autorom znakomitego pomysłu i bardzo wysokiego poziomu opracowania projektu.