W imieniu organizatorów: SARP Poznań, Stowarzyszenia Punkt Wspólny oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu serdecznie zapraszamy studentów architektury oraz kierunków pokrewnych do udziału w międzynarodowych warsztatach projektowo-wykonawczych KOTY(dż).
Warsztaty odbędą się w Poznaniu w dniach 19-27 czerwca 2026 i zgromadzą około 60 uczestników pracujących w międzynarodowych zespołach pod opieką architektów i projektantów.
Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują oraz samodzielnie wykonają schronienia dla wolno żyjących kotów, współpracując z lokalnymi społecznościami i opiekunami zwierząt. Projekt oparty jest na formule design & build, a jego celem jest łączenie projektowania z realnym działaniem w przestrzeni miejskiej.
KOTY(dż) to także edukacja pozaformalna i praca w skali 1:1, która pozwala rozwijać kompetencje projektowe, techniczne oraz społeczne. To wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia, pracy zespołowej i nawiązania międzynarodowych relacji.
Dzięki pozyskanym dotacjom uczestnicy pokrywają jedynie około 1/4 kosztów udziału w warsztatach.
Więcej informacji znaleźć można tutaj.
Zgłoś się i weź udział w KOTY(dż) 2026, bo to nie tylko warsztaty, lecz także szansa na działanie o realnym znaczeniu społecznym.