Politechnika Łódzka wzmacnia międzynarodową współpracę w energetyce jądrowej

Data dodania
Kategorie

23 czerwca 2026 r. podczas International Construction Business Meeting (ICBM) w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Politechnika Łódzka dołączyła do grona sygnatariuszy listu intencyjnego dotyczącego polsko-włoskiej współpracy w zakresie energetyki jądrowej.

Image

W imieniu Politechniki Łódzkiej list intencyjny podpisał JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, natomiast podczas wydarzenia Uczelnię reprezentował dziekan naszego Wydziału, prof. Artur Wirowski. W spotkaniach uczestniczyła również prodziekan ds. rozwoju, dr inż. Martyna Rabenda, podkreślając zaangażowanie władz Wydziału w rozwój współpracy międzynarodowej.

Podczas wydarzenia ekspercką wiedzą podzielił się również prof. Jacek Szer, uczestnicząc w debatach poświęconych przygotowaniu polskiego rynku do realizacji strategicznych inwestycji jądrowych.

Wspólna inicjatywa zakłada rozwój badań, innowacyjnych technologii oraz współpracy przy projektowaniu i realizacji nowoczesnych elektrowni jądrowych.

Istotnym elementem porozumienia są również działania na rzecz edukacji – wymiana studentów i naukowców, programy stażowe, wspólne projekty badawcze oraz rozwój kompetencji niezbędnych dla przyszłości sektora energetycznego.

To kolejny przykład aktywnego udziału Politechniki Łódzkiej w międzynarodowych projektach, które wspierają rozwój nowoczesnych technologii i wzmacniają pozycję polskiej nauki na arenie europejskiej.

Strona dziala - zabbix