Złoty medal na wystawie na Tajwanie !

dr inż. Konrad A. Sodol zdobywcą Złotego Medalu na wystawie KIDE w Kaohsiung na Tajwanie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr inż. Konrad A. Sodol zdobył Złoty Medal na wystawie KIDE w Kaohsiung na Tajwanie na przełomie roku 2023/2024

Prestiżowa nagroda została przyznana w kategorii wynalazków dla Budownictwa i Konstrukcji.

Zwycięski wynalazek to przełomowa technologia kompozytu chłodząco-izolującego, która została wdrożona do przeciwpożarowych ścian osłonowych wykonywanych ze szkła i aluminium.

Innowacja ta została opracowana w ramach przewodu doktorskiego, gdzie promotorami ze strony uczelni byli prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek oraz dr hab. inż Jacek Szer, prof. uczelni, zaś opiekunem z przedsiębiorstwa był mgr inż. Dariusz Tyszkowski.

Technologia powstała w ramach I edycji programu “Doktoraty Wdrożeniowe”, we współpracy z firmą Hydro Building Systems Poland z grupy Norsk Hydro oraz Politechniką Łódzką: Instytutem Inżynierii Materiałowej oraz Katedrą Fizyki Materiałów Budowlanych i Budownictwa Zrównoważonego.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego osiągnięcia i chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt za ich ciężką pracę i poświęcenie. Ta nagroda jest dowodem zaangażowania w innowacje i doskonałości w dziedzinie budownictwa i konstrukcji.

Jest to również dowód na to, że wspaniałe rzeczy powstają, gdy interdyscyplinarne zespoły współpracują na pograniczu różnych dziedzin.

SERDECZNE GRATULACJE !