Złoty medal w konkursie "PERLIS INTERNATIONAL ENGINEERING INVENTION & INNOVATION EXHIBITION (Pi-ENVEX) 2024" dla zespołu, w którego skład wchodzi dr hab. inż. Jacek Szer, prof. uczelni

Gratulujemy sukcesu !

Miło nam poinformować, że pracownicy naszej uczelni, wspólnie z Hydro Building Systems Poland z grupy @Norsk Hydro, odnieśli spektakularny sukces zdobywając Złoty Medal w prestiżowym konkursie "PERLIS INTERNATIONAL ENGINEERING INVENTION & INNOVATION EXHIBITION (Pi-ENVEX) 2024"!

Wystawa miała miejsce w dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w Perlis, Malezja. Zespół w składzie: prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek, dr hab. inż. Jacek Szer, prof. uczelni; dr inż. Konrad A. Sodol oraz mgr inż. Dariusz Tyszkowski zaprezentowali innowacyjny wynalazek w kategorii materiałów.

Złoty medal został przyznany za „Sodolite” - kompozyt chłodząco-izolujący, który został wdrożony do przemysłu i znajduje zastosowanie w przeciwpożarowych ścianach osłonowych wykonanych ze szkła i aluminium. Ta przełomowa technologia jest wynikiem pracy w ramach I Edycji programu "Doktorat Wdrożeniowy", przeprowadzonego przy współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej oraz Katedrą Fizyki Materiałów Budowlanych i Budownictwa Zrównoważonego Politechniki Łódzkiej oraz firmą Hydro Building Systems Poland.